Bez kategorii

Wózki magazynowe – co musimy o nich wiedzieć?

Rodzaje wózków

Przeglądając stronę https://e-hak24.pl/magazyn/wozki dochodzimy do wniosku, że istnieje wiele bardzo różnych wózków transportowych, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Są to wózki transportowe czy też wózki magazynowe, które przystosowane są do przenoszenia różnego rodzaju ciężarów. Znajdziemy tutaj wózki do wykorzystania w działalności usługowej czy też w magazynach. Zdecydowanie do wózków, z którymi najczęściej się spotykamy są już wspomniane wózki magazynowe. Zależnie od potrzeb wózki te mogą być dwukołowe czy też czterokołowe.

Specyfika konkretnych wózków magazynowych

Jeśli chodzi o czterokołowe wózki magazynowe umożliwiają ułożenie na platformie płaskiej różnego rodzaju asortymentu oraz szybkie przywiezienie go w całkiem inne miejsce. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz także możliwością przenoszenia ciężarów, które sięgają do nawet kilkuset kilogramów. Są one najczęściej wykorzystywane w magazynach, ale także w większych sklepach oraz na ich zapleczach.

Platformowe wózki są dostępne z kołami różnego rodzaju. Są to koła pełne czy też koła pneumatyczne. Koła pneumatyczne są o wiele droższe. Umożliwiają jednak pokonywanie nierównego terenu oraz je amortyzują. Do tego pracują bardzo cicho jak i także podnoszą komfort pracy. Koła pełne są tańsze, a ich zaletą główną jest możliwość przenoszenia dużo większych obciążeń.

Całkiem inny rodzaj wózka magazynowego to paleciak, a więc wózek widłowy. Wózek ten cechuje się możliwością udźwignięcia materiałów o ciężarze nawet kilku ton. Cechą charakterystyczną są tutaj widły, które stanową użytkową powierzchnię tego wózka. Sam wózek jest bardzo ciężki, ponieważ osiąga nawet wagę dobrych kilkudziesięciu kilogramów.

Czy warto kupować lampy przez internet?

Previous article

„Open house” dobrym sposobem na sprzedaż mieszkania

Next article

Comments

Comments are closed.