Bez kategorii

Telefon jako narzędzie komunikacji marketingowej

Nowoczesne technologie zmieniają świat. Telefon komórkowy istotnie wpłynął na styl i jakość życia, stał się jego nieodłącznym elementem. To małe urządzenie umożliwia kontakt ze światem w każdym momencie, pod prawie każdą szerokością geograficzną, przemieszczając się wraz ze swoim użytkownikiem towarzyszy mu niemalże przez cały czas. Fakt ten nie pozostaje bez znaczenia dla świata reklamy.

W zagranicznej prasie naukowej marketingowi mobilnemu poświęca się dużo miejsca ze względu na innowacyjność, jaką wnosi do świata reklamy. Nigdy wcześniej w marketingu nie było technologii, która umożliwia interakcję z klientem niemalże przez całą dobę, która dostarcza informacji na temat jego położenia i upodobań dotyczących konsumpcji mediów. Nigdy wcześniej przeciętny użytkownik nie miał możliwości korzystania z technologii łączących rzeczywistość ze światem wirtualnym w urządzeniu w swojej kieszeni.

Warto więc zastanowić się nad ideą marketingu mobilnego oraz jak firmy funkcjonujące na polskim rynku wykorzystują telefon komórkowy, jako narzędzie komunikacji marketingowej.

Na rynku w użyciu są różne rodzaje telefonów, odmienne systemy operacyjne oraz technologie, które determinują sposób korzystania z tych urządzeń. Ważnym elementem są również unikalne cechy telefonu komórkowego jako medium komunikacji marketingowej oraz możliwości komunikacji z klientem, jakie oferuje „komórka”.

Nawet teraz, w dobie Internetu, główny mechanizm sprzedażowy w średnich i dużych firmach opiera się właśnie na wykorzystywaniu telefonów komórkowych. Cały czas dużą popularnością cieszą się firmy zatrudniające pracowników „na słuchawkę”. Cały czas jest to efektywne, ponieważ stwarza bezpośredni kontakt z klientem i jest możliwość nawiązania więzi – w Internecie działają jednak inne mechanizmy.

Telefon komórkowy to cały czas znaczące narzędzie komunikacji marketingowej, które w dobie cały czas rozwijającego się Internetu, ma swoją ugruntowaną pozycję na rynku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Previous article

Niepełnosprawność a funkcjonowanie rodziny

Next article

Comments

Comments are closed.