Home Technologie Telefon jako narzędzie komunikacji marketingowej

Telefon jako narzędzie komunikacji marketingowej

Możliwość komentowania Telefon jako narzędzie komunikacji marketingowej została wyłączona
0
190

Nowoczesne technologie zmieniają świat. Telefon komórkowy istotnie wpłynął na styl i jakość życia, stał się jego nieodłącznym elementem. To małe urządzenie umożliwia kontakt ze światem w każdym momencie, pod prawie każdą szerokością geograficzną, przemieszczając się wraz ze swoim użytkownikiem towarzyszy mu niemalże przez cały czas. Fakt ten nie pozostaje bez znaczenia dla świata reklamy.

W zagranicznej prasie naukowej marketingowi mobilnemu poświęca się dużo miejsca ze względu na innowacyjność, jaką wnosi do świata reklamy. Nigdy wcześniej w marketingu nie było technologii, która umożliwia interakcję z klientem niemalże przez całą dobę, która dostarcza informacji na temat jego położenia i upodobań dotyczących konsumpcji mediów. Nigdy wcześniej przeciętny użytkownik nie miał możliwości korzystania z technologii łączących rzeczywistość ze światem wirtualnym w urządzeniu w swojej kieszeni.

Warto więc zastanowić się nad ideą marketingu mobilnego oraz jak firmy funkcjonujące na polskim rynku wykorzystują telefon komórkowy, jako narzędzie komunikacji marketingowej.

Na rynku w użyciu są różne rodzaje telefonów, odmienne systemy operacyjne oraz technologie, które determinują sposób korzystania z tych urządzeń. Ważnym elementem są również unikalne cechy telefonu komórkowego jako medium komunikacji marketingowej oraz możliwości komunikacji z klientem, jakie oferuje “komórka”.

Nawet teraz, w dobie Internetu, główny mechanizm sprzedażowy w średnich i dużych firmach opiera się właśnie na wykorzystywaniu telefonów komórkowych. Cały czas dużą popularnością cieszą się firmy zatrudniające pracowników “na słuchawkę”. Cały czas jest to efektywne, ponieważ stwarza bezpośredni kontakt z klientem i jest możliwość nawiązania więzi – w Internecie działają jednak inne mechanizmy.

Telefon komórkowy to cały czas znaczące narzędzie komunikacji marketingowej, które w dobie cały czas rozwijającego się Internetu, ma swoją ugruntowaną pozycję na rynku.

Pokaż więcej powiązanych artykułów
Load More By Redaktor
Load More In Technologie
Komentowanie zostało wyłączone

Sprawdź także

Czy trzeba mieć uprawnienia na sterowanie jachtem?

Patrząc na to jak po jeziorze śmigają żaglówki oraz jednostki kabinowe można nabrać przeko…