Bez kategorii

Systemy wspomagające produkcję

Duża ilość osób myśli, że automatyzacja produkcji oznacza pełne hale robotów, które pracują 24 na dobę wykonując jedną i tą samą czynność. Usprawnianie działalności firmy poprzez system zarządzania produkcją wcale nie musi tak wyglądać. Można to uzyskać także za pomocą systemów napędowych oraz odpowiedniego oprogramowania. Wiązać to się może również z usprawnieniem systemów pakujących, ważących, dozujących itp.

Efekty związane z automatyzacją systemów produkcyjnych mogą wiązać się również z odpowiednim systemem informatycznym, który ma realny wpływ na kontrolę, planowanie i ogólne usprawnianie linii produkcyjnych. Na rynku dostępna jest szeroka gama środków usprawniania produkcji, które mają odmienne działanie w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa.

Istnieje wiele argumentów, które wyraźnie przemawiają za automatyzacją produkcji. Do nich należą przede wszystkim: zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów, większa kontrola nad linią produkcyjną, poprawa i utrzymanie stałej jakości, zmniejszenie awaryjności, wzrost konkurencyjności. Wiele czynności, którymi kiedyś zajmowali się ludzie, teraz wykonywanych jest przez roboty i odpowiednie oprogramowanie.

Obecnie roboty są w stanie montować wiele rzeczy, spawać, wycinać malować, czyścić i wiele innych. Spektrum zadań, które mogą wykonywać cały czas się powiększa. Warto zaznaczyć, że automatyzacja nie jest przeznaczona jedynie dla wielkich przedsiębiorstw i coraz częściej korzystają z tego średnie firmy. Nie trzeba od razu usprawniać całości, lecz konkretny proces, który sprawia największe problemy, zajmuje najwięcej czasu lub jego wytwarzanie jest związane z narażeniem pracownika na obcowanie z substancjami toksycznymi.

Automatyzacja produkcji doprowadza do zwiększenia mocy przerobowej przedsiębiorstwa, obniża koszty i zdecydowanie poprawia wizerunek na rynku. Coraz więcej firm decyduje się na te rozwiązanie, bo widzi dużo korzyści z tym związanych.

Wpływ telewizora na nasz wzrok

Previous article

Korzyści wynikające z wdrożenia systemu zarządzania produkcją

Next article

Comments

Comments are closed.