Edukacja

Różnice między dobrym, a złym szkoleniem

Szkolenia i kursy to doskonała droga do podnoszenia swoich kwalifikacji, a także zwiększania szansy na znalezienie ciekawej, dobrze płatnej pracy. Zazwyczaj wiążą się jednak z dość dużymi wydatkami, dlatego wiele osób długo zastanawia się przed ostatecznym wyborem interesującej ich pozycji. Jedną z największych obaw jest obawa o jakość szkolenia. Wszak łatwo wydać pieniądze na jakiekolwiek szkolenie, jednak znalezienie takiego, które spełniłoby Nasze oczekiwania jest znacznie większym wyzwaniem.

Jak w takim razie odróżnić złe szkolenie od dobrego i uniknąć rozczarowania? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jak długo funkcjonuje na rynku dana firma oraz jakich trenerów zatrudnia – firma istniejąca na rynku od lat, współpracująca z doświadczonymi szkoleniowcami jest prawie zawsze gwarancją wysokiej jakości. Równie ważne jest zapoznanie się z opiniami osób, które już brały udział w organizowanym przez daną firmę szkoleniu – im więcej pozytywnych ocen, tym mniejsza szansa, że będziemy żałować źle zainwestowanych pieniędzy.

Ostatnimi dwiema rzeczami na które musimy zwrócić uwagę analizując kurs są cena (nie powinna być zbyt niska, ponieważ nie da się przygotować wartościowego szkolenia „po kosztach”) oraz, jeżeli mamy dostęp do takich informacji, to jak wygląda samo szkolenie – jeżeli polega ono tylko na odczytywaniu slajdów lepiej takich warsztatów – niezależnie od tego, czy mowa o szkoleniu biznesowym, czy zajęciach indywidualnych – unikać. Narażą nas one jedynie na utratę pieniędzy, korzyści natomiast będą niewielkie lub żadne.

Nie zapominajmy, że podstawową różnicą między dobrym, a złym szkoleniem jest nie tylko zaangażowanie prowadzącego w zajęcia, ale także możliwość swobodnego zadawania pytań na które zawsze otrzymamy wyczerpujące odpowiedzi.

Czytaj więcej na: Szkolenia Grudziądz

Odnawialne źródła energii w Polsce

Previous article

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy

Next article

Comments

Comments are closed.