Budynek otrzymany w spadku lub nabyty w atrakcyjnej cenie najczęściej skłania właścicieli do przeprowadzenia generalnego remontu oraz przebudowy. Zanim jednak ekipa budowlana wkroczy do wnętrza trzeba zdawać sobie sprawę z wad i zalet rozpoczynającej się inwestycji. Czy warto decydować się na przebudowę starego domu?
Zanim dojdzie do wydania pierwszych pieniędzy
Niewątpliwym utrudnieniem w czasie planowanej przebudowy nieruchomości jest czas oraz kapitałochłonność przedsięwzięcia. Inwestorzy nie ukrywają, że doprowadzenie budynku do pożądanego stanu wymaga od nich cierpliwości i sporej gotówki wydanej na pracę budowlańców, czy materiały remontowe. Ważnym aspektem jest również koszt poniesiony w związku z zatrudnieniem profesjonalnego projektanta. Dla osób zamawiających projekty domów Kraków jest miastem szczególnym, ponieważ to właśnie tu pracują jedni z najbardziej utalentowanych specjalistów w kraju. Jak przyznają osoby, które w przeszłości przebudowywały nieruchomość, projekt od profesjonalisty znacząco uporządkował poszczególne etapy ich inwestycji, a przede wszystkim zagwarantował, że przebudowa zgodna była z obowiązującym prawem budowlanym.
Porozmawiajmy o korzyściach
Jednakże przebudowa starego domu to nie tylko utrudnienia stawiane na drodze właścicieli. Nie można zapominać, że najczęściej z listy wydatków inwestorów znikają koszty związane z doprowadzaniem instalacji elektrycznej, czy kanalizacji do budynku. Posiadacz nieruchomości nie musi starać się także od podstaw o pozwolenie na budowę na konkretnej działce, a ponadto stare mury budynku stanowią dobry grunt do planowanych zmian. Co najważniejsze, mimo czasochłonności postępujących prac efekty remontu widać znacznie szybciej, niż w czasie budowania obiektu od podstaw. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by inwestorzy wraz z zakupem nieruchomości od razu się do niej wprowadzili. Jeśli stan techniczny budynku oraz zakres planowanej przebudowy na to pozwala, to efekty realizowanej inwestycji podziwiać można na bieżąco – i to dosłownie!
Comments