Powiększanie ust bez operacji

Uśmiechnięte czy zadąsane – nic tak nie podkreśla młodości i zmysłowości jak pełne, zaokrąglone usta. Niestety wraz z upływem lat usta stają się coraz cieńsze i bardziej spłaszczone. W jaki sposób przywrócić im dawną objętość i jędrność bez operacji chirurgicznej ?

Pacjentki mają do wyboru wiele bezpiecznych i skutecznych metod, które odpowiadają ich stylowi życia i oczekiwaniom estetycznym.

Restylane czy Juvederm to preparaty przeznaczone do wstrzykiwania, dzięki nim możemy czasowo (4-6 miesięcy) powiększyć objętość ust. Ich zaletą jest mała inwazyjność zabiegów i fakt, że nie wymagają żadnego okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do pracy i codziennych aktywności.

Juvederm to obecnie najnowsza forma wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Dodatkowym składnikiem jest lidokaina – miejscowy środek znieczulający, zwiększający komfort pacjenta podczas przeprowadzania zabiegu.

Restylane to żel kwasu hialuronowego stosowany zarówno do wygładzania zmarszczek jak i zwiększania objętości ust, zaznaczania ich konturów oraz unoszenia kącików ust.

Wypełniacze pomimo świetnych rezultatów jakie można dzięki nim osiągnąć cechuje niestety krótkotrwałość efektów. Po kilku miesiącach preparaty te zostają wchłonięte, efekty dzięki nim uzyskane zanikają i zabiegi trzeba powtarzać.

Innym sposobem pozwalającym na znacznie trwalsze efekty jest powiększanie ust własnym tłuszczem. Choć organizm częściowo wchłania część wstrzykniętego tłuszczu wyniki są generalnie trwałe, a ponieważ materiał pobierany jest z ciała pacjenta nie ma zagrożenia ryzykiem reakcji alergicznej.

Na koniec warto także wspomnieć o AlloDerm. Jest to wypełniacz na bazie kolagenu stosowany przy kuracjach regenerujących naturalną odbudowę tkanek skóry. Preparat powstaje na bazie tkanek pozyskanych z ludzkiej skóry. Wypełniacz stosuje się (na razie głównie w USA) do usuwania zmarszczek oraz powiększania i korygowania kształtu ust. Pełni rolę stymulatora mobilizującego wytwarzanie kolagenu i elastyny, które odpowiadają za gładkość i elastyczność skóry. Jeśli interesuje Cię ta tematyka, koniecznie sprawdź Botoks Bydgoszcz