„Open house” dobrym sposobem na sprzedaż mieszkania

Jeśli myślisz o sprzedaży swojego domu lub mieszkania, warto skorzystać z nowego trendu w Europie (choć w USA i Kanadzie jest od dawna popularny), mianowicie tzw. open house. Ten zabieg marketingowy znacznie przyspiesza proces sprzedaży i pozwala również podbić cenę. Jak to dobrze zorganizować?

Zmniejsz ilość rzeczy w domu

Im więcej rzeczy masz w domu, tym trudniej będzie potencjalnemu nabywcy wyobrazić sobie w nim siebie. Oznacza to usunięcie jak największej liczby drobiazgów (przede wszystkim tych osobistych), takich jak pamiątki i zdjęcia, nie wspominając już o odciążeniu szafy i ponownym jej uporządkowaniu, aby wyglądała schludnie i dobrze się prezentowała. Jest to także czas na przestawienie dowolnie umiejscowionych mebli, które mogą nie mieć sensu dla nikogo innego. Na przykład, czy trzymasz krzesło do jadalni w salonie, pobnieważ Twój kot lubi tam leżeć, nowy nabywca może tego nie zrozumieć.

Nie Ignoruj ​​drobnych napraw

Od nieszczelnych kranów po luźne klamki, a nawet źle ustawiony karnisz – to do czego przywykłeś, zniechęci potencjalnych nabywców i obniży ogólną wartość twojego mieszkania Bydgoszcz w ich oczach. Proste naprawy zajmują kilka minut i wymagają podstawowych narzędzi do rozwiązania większości typowych problemów domowych. Jeśli jednak nie jesteś w tym szczególnie biegły i nikt Ci nie może pomóc, to zadzwoń do specjalisty.

Powiedz o wydarzeniu swoim sąsiadom

Poinformuj swoich sąsiadów, że będziesz gospodarzem otwartego domu – i to nie tylko dlatego, że będą się zastanawiać, dlaczego tyle samochodów jest zaparkowanych na twojej ulicy! Zaproś ich głównie po to, aby potencjalni kupujący dowiedzieli się z innych źródeł, jak fantastyczny jest dom i okolica, a także, aby zrobić “sztuczny tłum”.