Różne

Łatwe w obsłudze spalinowe pilarki łańcuchowe

Potrzebujesz pociąć trochę drewna na opał, przyciąć kilka drzew lub dokonać całkowitej wycinki? Piły łańcuchowe są idealnym narzędziem do wykonywania tych prac — oszczędzają czas i energię oraz zapewniają profesjonalnie wyglądające wykończenie.

:reklama sprzęty ogrodowe

Do jakich prac używane są pilarki łańcuchowe?

Piły łańcuchowe to naprawdę przydatne narzędzie do szeregu prac związanych z kształtowaniem krajobrazu i rzeźbieniem drzew. Najlepiej nadają się do:

  • ścinki (wycinania drzew)
  • przycinania większych gałęzi
  • cięcia drewna opałowego
  • przycinania i kształtowania drzew i krzewów.

Poznaj naszą gamę produktów marki Oleo-Mac

Każda z naszych pilarek łańcuchowych marki Ole-mac jest prosta w obsłudze. Jeśli po raz pierwszy używasz piły łańcuchowej, do naszego sprzętu dołączona jest instrukcja bezpieczeństwa i obsługi. W tym przewodniku omówimy łatwe do wykonania procedury operacyjne, które znacznie ułatwią zaspokojenie potrzeb związanych z kształtowaniem krajobrazu lub ogrodnictwa.

Przed uruchomieniem piły spalinowej

Zanim uruchomisz piłę, upewnij się, że wszystko jest w porządku, szybko sprawdzając elementy sterujące, uchwyty, ostrość i napięcie prowadnicy i łańcucha. Może się to wydawać oczywiste, ale za każdym razem, gdy używasz pilarki spalinowej, napełniaj zbiorniki oleju nawet jeśli zamierzasz ciąć tylko przez kilka minut. Dobrym nawykiem jest zadbanie o to, aby w pile nigdy nie zabrakło oleju smarującego podczas użytkowania.

Uruchomienie pilarki spalinowej

Istnieją dwie metody bezpiecznego uruchomienia piły łańcuchowej: na ziemi oraz  między nogami. W obu przypadkach najpierw upewnij się, że hamulec łańcucha jest włączony (przesuń uchwyt do przodu) i ssanie jest zamknięte („włączone”), a przełącznik startowy jest włączony.

Wruum! Wruum! Piła ruszyła! Naciśnij spust przepustnicy, aby ustawić piłę na biegu jałowym i powinna mruczeć jak kociak. 😊

Obsługa piły łańcuchowej

Niektóre zdroworozsądkowe zasady dotyczą tego, jak obchodzić się z piłą łańcuchową, niezależnie od tego, do czego jej używasz. Utrzymuj dobrą postawę, uważaj na ryzyko potknięcia i utrzymuj równowagę, nie sięgając zbyt daleko podczas pracy piły. Trzymaj lewą rękę mocno wokół przedniego uchwytu, łącznie z kciukiem.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Pamiętaj:

  • Zawsze noś pilarkę z ostrzem skierowanym do tyłu i zatrzymanym (tzn. jeśli pozostawisz pilarkę włączoną podczas przenoszenia, upewnij się, że ostrze zostało zatrzymane przed obracaniem się)
  • Uważaj na spadające gałęzie
  • Zawsze mocno trzymaj uchwyt piły obiema rękami
  • Nie stawaj nad lub bezpośrednio za piłą podczas pracy
  • Zawsze utrzymuj lekki nacisk na piłę podczas cięcia, zwolnij nacisk, gdy zbliżasz się do końca cięcia
  • Zawsze wyłączaj pilarkę przed przejściem przez powalone pnie drzew, gałęzie i inne przeszkody

Aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie użytkowania piły łańcuchowej, zapraszamy po więcej porad i wskazówek na naszego bloga.

 

Jak wykonać lifting twarzy bez skalpela?

Previous article

Czy warto kupić cruiser?

Next article

Comments

Comments are closed.