Bez kategorii

Kanibalizacja słów kluczowych w SEO

Kanibalizacja słów kluczowych jest powszechnym problemem wielu stron internetowych, które mają problem z wypromowaniem swojej strony. Zachodni on w momencie, kiedy wiele podstron rankuje w wynikach wyszukiwania na jedno zapytanie oraz kiedy podstrony na zmianę wyświetlają się w rankingu na jedno zapytanie. Tym pierwszym przypadkiem nie należy się specjalnie przejmować, lecz drugi stanowi już ogromny problem.

Kanibalizm powoduje ogromne wahania w wynikach wyszukiwania i doprowadza do sporych spadków. Jest to spowodowane tym, że strona jest zoptymalizowana pod kątem tej samej frazy na kilku podstronach. Wtedy najczęściej Google wybiera tylko jedną z nich i nie jest to zawsze ta najważniejsza. Z dnia na dzień robot Google może stwierdzić, że właściwsza będzie inna podstrona. Doprowadzić to może do sytuacji, że możemy spaść z czołówki rankingu nawet poza TOP20. Problem z kanibalizacją słów kluczowych mamy najczęściej w przypadku, kiedy na stronie jest publikowanych dużo treści o identycznej tematyce. Z tego powodu najczęściej problem ten mają mniejsze firmy, gdzie tematyka jest stosunkowo wąska.

Aby uniknąć kanibalizacji warto zwrócić uwagę na odpowiednią strukturę strony. Opis strony powinien odpowiadać prezentowanej treści. Należy również zadbać o metatagi. Ważne jest również unikanie duplikacji treści. Powielanie tych samych tekstów spowoduje, że robot będzie miał problem z określeniem właściwej strony. Warto również zwracać szczególną uwagę odpowiednie linkowanie wewnętrzne.

Inaczej sprawa się ma w przypadku, kiedy staliśmy się już ofiarami kanibalizacji. Aby dowiedzieć się co trzeba zrobić, aby poradzić sobie z tym problemem, warto odwiedzić bloga https://web-med.pl.

Kanibalizacja bardzo źle wpływa na pozycjonowanie strony internetowej. Aby do tego nie dopuścić, należy od samego początku dbać o odpowiednie przydzielanie fraz kluczowych. Jeśli jednak staniemy się ofiarami, należy od razu reagować. Jest to jednak sprawa dosyć trudna i długotrwała, więc warto zwrócić się z tym do specjalisty.

Nowe inwestycje w Bydgoszczy

Previous article

Odnawialne źródła energii w Polsce

Next article

Comments

Comments are closed.