Jak wykonać lifting twarzy bez skalpela?

Wiele kobiet marzy o gładkiej cerze bez zmarszczek. Jednak nie każda chce poddać się operacji plastycznej. Na szczęście są alternatywne sposoby, by nieinwazyjnie poprawić swój wygląd bez użycia skalpela.

Reklama: SI

Masaż kobido

Jednym ze sposobów jest joga twarzy. Jednak to nie jest zwyczajny masaż. Kobido bo tak się nazywa jest ukojeniem dla duszy i ciała. Po kilkudziesięciu minutach tego masażu widać wyraźne odmłodzenie skóry oraz pobudzenie narządów i tkanek do regeneracji.

Celem Kobido jest pobudzenie komórek naskórka, powięzi i mięśni do regeneracji. Masaż stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, przez co nasza skóra jest bardziej napięta i powraca do młodzieńczego wyglądu. Nie dziwi więc to, że Kobido stał się konkurencją dla inwazyjnych metod upiększania.

W masażu stosuje się kilka technik jednocześnie oraz stosowany jest ze zmienną intensywnością. W wyniku tego, zmniejsza się widoczność zmarszczek mimicznych oraz widoczność bruzd. Za pomocą płynnych ruchów można dotrzeć do głębszych mięśni twarzy, poprawiając jej owal. Rytuał ten pobudza limfę do prawidłowego krążenia, w wyniku czego niweluje opuchliznę i obrzęki pod oczami oraz poprawia koloryt skóry. Podczas masażu powieki i policzki zostają uniesione.

Korzyści nie tylko dla twarzy

Kobido wpływa dobroczynnie nie tylko na twarz ale i na cały organizm człowieka. Szczególnie ważnym elementem tego rytuału jest drenaż limfatyczny, który usprawnia przepływ limfy
i tym samym wzmacnia naszą odporność.  Końcowym etapem masażu jest akupresura. Dzięki uciskaniu konkretnych punktów twarzy pobudzone zostają do regeneracji i pracy poszczególne organy wewnętrzne.

Masażystka z Pracownia Ciszy Joga i Ajurweda zauważyła, że po odbyciu masażu pacjenci często zgłaszają zmniejszenie bólów głowy, czy złagodzenie migren. Również osoby noszące aparat ortodontyczny czują ulgę, za sprawą rozluźnienia żuchwy.

Niewątpliwie korzyścią jest oczywiście relaks i rozluźnienie mięśni twarzy, klatki piersiowej i barków, ponieważ masaż kobido nie tylko działa odmładzająco i odżywiająco, ale także poprawia samopoczucie i zdrowie.