Mieszkanie

Inwestycja w nieruchomości

Jeszcze do niedawna w Polsce rynek nieruchomości oblegany był głównie przez osoby, które nabywały lokale jedynie w celu zaspokojenia swoich potrzeb mieszkaniowych. W ostatnich latach jednak wiele się zmieniło. Dziś zakup nieruchomości niejednokrotnie postrzegany jest jako biznes i chęć zdywersyfikowania dochodów.

Coraz bardziej na popularności tracą lokaty bankowe, które oferują śmiesznie niskie oprocentowanie, od piramid należy trzymać się jak najdalej, a gra na giełdzie wymaga sporej wiedzy oraz ciągnie za sobą spore ryzyko. Wszelkie fundusze również cały czas tracą na znaczeniu. Jak więc ludzie radzą sobie na rynku z chęcią powielenia swojego majątku? Popularne stało się inwestowanie w nieruchomości. Osoby prywatne zaciągają kredyt, a następnie spłacają go z najmu. Mało prawdopodobne jest, aby taka nieruchomość z dnia na dzień drastycznie straciła na wartości, a po spłaceniu kredytu można stać się właścicielem nieruchomości bez większego wkładu własnego. Także domy oraz apartamenty wakacyjne cieszą się coraz większą popularnością

Oficjalnie mówi się, że na ogólnoświatowym rynku inwestycje w nieruchomości są mniej dochodowe niż w latach poprzednich, to trend ten zdecydowanie się utrzymuje. Wynajem mieszkania generuje stały dochód, więc trudno się dziwić, że ludzie wykorzystują możliwości rynkowe i nabywają nieruchomości w celach czysto biznesowych.

Kwestią dyskusyjną jest to czy lepiej kupić nowe mieszkanie od dewelopera czy zainwestować w lokal do remontu. Osobiście uważam, że jeśli jest możliwość nabycia mieszkania do remontu w naprawdę dobrej i prestiżowej lokalizacji, to warto rozważyć tę opcję – po wykonaniu konicznych napraw nieruchomość może znacznie zyskać na wartości. Jeśli jednak lokalizacja nie jest zbyt atrakcyjna, to mieszkania deweloperskie Bydgoszcz mogą być najlepszą opcją. Ludzie coraz bardziej cenią sobie nowoczesność i wygodę, której stare budownictwo często nie jest w stanie zapewnić.

Prawo jazdy – robić czy nie robić?

Previous article

Co wpływa na dobry wynik w rywalizacji komputerowej?

Next article

Comments

Comments are closed.