Mieszkanie

Dzielnice Warszawy w wielkiej płycie

Na jakich dzielnicach Warszawy jest najwięcej osiedli z blokami zbudowanymi z wielkiej płyty? Bezsprzecznie są to Bielany, Targówek, Ursynów i Mokotów. Są to budynki zbudowane głównie w latach 70-tych, jednakże cały czas znajdują wielu nabywców. Jest to spowodowanie niższymi cenami niż kamienice oraz lepszą lokalizacją od nowych inwestycji deweloperów.

Najtańsze mieszkania z wielkiej płyty znajdują się na Bielanach oraz Targówku. Tam za metr kwadratowy trzeba zapłacić ok. 6 tys. zł. Zbliżone ceny są również w niektórych częściach Ursynowa Pragi Południe oraz Bemowa. Tanie mieszkania można trafić również w Tarchominie oraz na Bródnie. Najwyższe ceny są zdecydowanie na Mokotowie i Ursynowie, gdzie ceny przekraczają 8 tysięcy złotych. Czytaj więcej: Deweloper Bydgoszcz

Nad zakupem mieszkania z wielkiej płyty należy jednak się zastanowić. Największym problemem w sprzedaży tego typu mieszkań jest ich przeinwestowanie. Często zdarza się, że mieszkania w mrówkowcu wystrojem nie ustępuje nowym apartamentom. Trudno jest sprzedać mieszkanie z wielkiej płyty za ponad 10 tys. zł za metr kwadratowy, jednakże takie ceny właśnie się zdarzają przy wysokim standardzie wykończenia.

Mieszkania w wielkiej płycie charakteryzują się dużą rotacją na rynku. Często pełnią one funkcję mieszkania początkowego, na pierwszych kilka lat. Zazwyczaj poszukują takich lokali na rynku osoby samotne, migrujące do miasta lub dopiero zakładające rodzinę. Po kilku latach to samo mieszkanie pojawia się na rynku.

Także zdecydowanym plusem mieszkań w blokach z wielkiej płyty jest ich cena oraz dobra lokalizacja. Niestety trzeba zdawać sobie sprawę, że standard życia będzie niższy, niż mieszkania w nowym budownictwie.

Czy Smart TV to konieczność?

Previous article

Czy studia są potrzebne do realizacji planów zawodowych?

Next article

Comments

Comments are closed.