Edukacja

Czy studia są potrzebne do realizacji planów zawodowych?

Czy w obecnym czasie studia są pewnikiem dobrej pracy? A może stanowią przeszkodę i niepotrzebnie zabierają czas młody ludziom, którzy chcą realizować swoje plany?

Studia nie są niezbędne, aby realizować się zawodowo i odnieść karierę. Jeśli do wykonywania swojej pozycji zawodowej studia nie są w żadnym stopniu potrzebne, to warto z nich zrezygnować i zająć się tworzeniem projektów i nawiązywaniem kontaktów zawodowych. Często jednak takie stwierdzenia spotykają się z falą krytyki.

Zdania w kwestii studiów są bardzo podzielone. Wszystko głównie zależy od specyfiki pracy i naszych oczekiwań. Oczywiście, są takie zawody, gdzie wykształcenie wyższe jest niezbędne, aby zdobyć kierownicze stanowisko. Cały problem jednak zaczął się od tego, że uczelnie straciły swoją pozycję i poważanie. Przy produkowaniu tak dużej ilości osób bezrobotnych z wyższym wykształceniem, trudno nie nabrać wątpliwości co do słuszności obecnej polityki oświatowej.

Jeśli więc studia mają opóźnić samorealizację i być realizowane jedynie dlatego, że jest to modne, to można wątpić w słuszność takiego postępowania. Jeśli mamy zamiar wykonywać wolny zawód, działać odkrywać, tworzyć, to studia nie są obowiązkowe. Warto jednak kolejny raz podkreślić, że takie rozwiązanie nie jest dla wszystkich. Istnieje jednak kilka innych możliwości – szkoły wyższe oraz szkoły policealne. Sprawdź: Szkoły policealne Bydgoszcz

Trzeba pamiętać, że rezygnacja ze studiów nikogo nie zwalnia z dalszego kształcenia, samodoskonalenia się. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy się realizować i jaki mamy plan na życie.

Dzielnice Warszawy w wielkiej płycie

Previous article

Mieszkańcy Majorki mają dosyć turystów

Next article

Comments

Comments are closed.