Bez kategorii

Czy Smart TV to konieczność?

Dzisiaj wprowadzane nowe telewizory na rynek to przede wszystkim tzw. Smart TV. To znaczy, że można go podłączyć do internetu (przewodowo czy też poprzez Wi-Fi) i korzystać z aplikacji, takich jak usługi wideo na życzenie typu Ipla, Netflix czy Player. Dzięki nim użytkownik nie jest ograniczony jedynie do repertuaru dostępnego w tradycyjnej telewizji, ale może w dowolnej sekundzie oglądać takie programy, filmy i seriale, na jakie ma ochotę.

Smart TV często obejmuje także możliwość sterowania telewizorem za pomocą smartfona, głosu lub nawet gestów. To także dostęp do Facebooka, gier wideo czy przeglądarki internetowej.

Czy koniecznie jednak trzeba kupować inteligentny telewizor? Odpowiedź brzmi: nie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób korzystamy z urządzenia. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami i jest to dla nas wyłącznie odbiornik standardowej telewizji (satelitarnej, kablowej lub naziemnej), to funkcje smart nie są nam potrzebne. W każdym inny przypadku – warto postawić na ich obecność. Nawet sceptycy szybko lubią otwierające się przed nimi możliwości. Sprawdź: Naprawa RTV Bydgoszcz

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup telewizora bez tej funkcji, na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo mikrokomputerów lub urządzeń typu Chromecast, przy pomocy których możemy cieszyć się swobodnym dostępem do serwisów streamingowych.

Ogródek w bloku

Previous article

Dzielnice Warszawy w wielkiej płycie

Next article

Comments

Comments are closed.